Mnou nepochopená generace

6. march 2014 at 23:07 | written by Nik Herb Turey |  with smile
Zdravíčko mí milovaní přátelé. Je obdivuhodné, že ve vteřině, kdy si tutéž větu řeknu nahlas, tak se změní v naprosto perverzní a skoro to vypadá, jako kdybych neměla žádné přátele. Ale o tom až jindy. Mám strašně dobrou náladu a chci, aby ti depresivní jedinci, kteří své čtvrteční večery tráví nad kapesníčky, záviděli. I když omluvte mé menší nedorozumění, já jsem nachlazená, takže už těch kapesníčků konec konců skončím taky. Je toho taková spousta, co vám chci převyprávět a to už jsem sto slov vyčerpala za zbytečnosti hned na úvod, jak přínosné.

Takhle melu kvůli tomu znovu shledání s Haničkou. Pokud si to právě čteš, připrav se, že s takovými komentáři se budeš v článcích objevovat často. Ať už jako má oblíbená blogová přítelkyně nebo jako můj imaginární přelud. Takže ještě jednou díky za tvůj první krůček v našem opětovném navázaní kontaktů. Jde se na druhý bod v mém dlouhém seznamu, který je delší než vánoční nákupní lístek. Víte, nedávno jsem zjistila, že spousta mých drahých kamarádek má depresivní tumblr. Jak tak nad tím přemýšlím, to kamarádek by mělo být v uvozovkách, jelikož naše přátelství hraničí s mírnou ignorancí a závistí, samozřejmě z jejich strany.

Celá tahle kauza - hodím si na svůj tumblr fotografie modřin, tepenného krvácení, možná i tričko Nirvany, aby šlo vidět, že poslouchám tvrdou hudbu, o pár minut později si však pustím One Direction a začnu twerkovat. Celý tenhle nesmysl mě dovádí k šílenství. A ne tomu, kdy nahlas řeknete, že šílíte, ale přitom jste duševně v pořádku, ale k tomu, že mám chuť si udělat pár modřin nebo jedno tepenné krvácení, zatím co budu skutečně poslouchat Nirvanu. Fakt nechápu, jak třináctiletá holka může tvrdit, že je v hluboké depresi, když jediné, co mohlo zapříčinit její špatnou náladu je přebytek jedniček nebo kluk, jehož největší idol je Justin Bieber. Chce se mi křičet, když vidím, kolik lidí skutečně spadlo do depresí kvůli něčemu velkému a přejí si byť jen trochu štěstí, aby měli důvod proč se usmívat. Ale ne máme tu dívky, které předstírají nebo dokonce věří, že jsou v depresích a odebírající si tím veškeré štěstí. Ano, každý máme dvě možnosti, buď sedět u tumblru, přidávat morbidní obrázky a nadávat na život anebo se kurva zvednout s té zatracené židle a jít s tím něco udělat. (Menší objasnění, slovo kurva je použito jen tak do vzduchu, abych odčerpala trochu té špatné energie, neoslovuji tím vás holky)

Ať žijí anorektičky, které si na ask vyfotí svoje nohy a dostávají reakce jako - ashdhsjs já chci taky takové nohyyy. Moment špatně nesmím zapomenout na srdíčka a iphone, znovu - - ashdhsjs já chci taky takové nohyyy a iphone♥♥♥♥. Doma zřejmě vydělávají na iphone, ne na jídlo. Jsem sice taky v pubertálním věku, ale kdybyste mi dali na výběr mezi za a) nikdy nevidět své rodiče znovu a b) už nikdy nejíst pizzu, tak už si balím věci a jedu na Madagaskar.

#Čajovna, kde neslyšeli o topení

Dobře, dobře. Tento týden mám prázdniny, a zřejmě jsem nabrala tak osm kilo tím, jak se furt válím v posteli s notebookem, jídlem, čajem a seriály. A to mě přivádí k tomu, jak jsem se sakra mohla nachladit? Když jediné chvilky, kdy opouštím svou doživotní partnerku Postel, jsou za a) když jdu na záchod, b) vyčistit si zuby, c) potřebuju doplnit zásoby jídla a pití nebo d) potřebuju si do notebooku zapojit nabíječku. A ještě nezapomeňme na lampičku, protože jsem občas posera. Můj život je tak krásný.

Ale teď vážně, včera jsem se odhodlala vstát a ve čtyři jela ke své spolužačce. Po roce a půl jsem viděla svoje bývalé spolužačky ze základní školy, bylo to skvělé. Až na to trapné ticho, po kterém následovaly ty trapné obličeje, které vůbec celou situaci ještě nezhoršovaly. Ale to bych to nebyla já, abych nevybrala náhodné téma a nezačala diskutovat. Není to ani o tom, že jsem upovídaná, spíš nemám ráda ticho. A navíc, když kvůli někomu opouštím postel, tak ať se o něm sakra dozvím aspoň něco zajímavého. Asi by nebylo špatné už ze začátku tohoto tématu zmínit, že jsme byly v čajce, kde byla strašná zima. Od kdy je v čajovnách větší zima než venku a taková neschopná obsluha? To proto mám přes sebe na fotografii přehozenou bundu, protože jinak by se ze mě stal žijící rampouch. A tou obsluhou mám namysli - dívku, po které když jsme chtěli čaj, tak nám donesla dva hrnky, i když nás bylo pět.

Když jsme se pak kolem deváté vrátily ke spolužačce, kde jsem trávila noc. Nebojte, orientaci jsem zatím nepřehodnotila, pořád jsem heterosexuál. Zkrátka když jsme se vrátily, tak jsme byly tak unavené, že jsme kolem jedné ráno usnuly při hraní nemyslných her. Ráno jsme stávaly kolem deváté a dívaly se na Babovřesky, které jsem viděla poprvé. Je to docela fajn, když pomyslím na to, že je to česká tvorba. A pak už si domyslíte, co mohly asi dvě holky dělat ve volném bytě jiného, než si vařit oběd a hrát si s potkanem, který miluje nutelu.


#Tak co vypadám k světu?

Poté, co jsem se v jednu vrátila domů, tak jsem měla asi půl hodiny na to si uspořádat svůj nepořádek v pokoji. Bylo to tu jak po vybuchnutí jaderné bomby. Podívala se směrem do pokoje na pořádek a poplácala se po zádech. Ano, stihla jsem to. A protože mi zbývalo spoustu času, tak jsem se pořádně upravila, předtím než jsem šla na autobus. Jela jsem k sestře, která bydlí ve městě zhruba 13 kilometrů od vesnice, kde žiju. Strávily jsme spolu několik hodin, plné svěřování, nákupů a dobrých pocitů, že se konečně dokážeme vystát. Miluju svojí sestru, nebojím se přiznat, že si jí necením jen jako sestry, ale jako osoby takové. Je sice trochu sebestředná, ale i přesto má úžasný charakter a já tajně doufám, že trochu těch genů ulpělo i na mě. Teď už to, ale asi nebude tak tajné, když jsem to pronesla před všema. Mámě jsme koupila tři tulipány, kterými jsem musela smazat hádku z předchozího dne. Občas to nejde jinak než nějakým milým dárkem, co sděluje, že jste na onu osobu mysleli a cítíte se provinile. A po příjezdu domů jsem zajela zpátky do starých kolejí.

Jsem šťastná, že jsem obklopena skvělými lidmi a ne jen těmi ufňukanými holkami, co volný čas tráví na facebook chatováním s někým, koho stejně nemají rády. Všichni, opravdu všichni včetně vás, děláte můj život barevnějším a nutíte mě být ukecanou, usměvavou a především spokojenou po dvacet čtyři hodin denně. Dodatek - mami a tati děkuju vám, že jedete na celý víkend pryč, konečně mě nikdo nebude trestat za mojí životosprávu.

Xoxo vaše Nik Herb Turey.

#moje celoživotní lenošení
 

1 person judged this article.

Comments

1 Natt. Natt. | Email | Web | 7. march 2014 at 17:59 | React

Upřímně jsem se bála, že tento článek nedočtu ale nakonec jsem strašně ráda, že jsem se dostala ke konci. V poslední době dlouhé články nejsou má parketa a nevím proč -.-

To s tím tumblrem je totální pravda! Mám 13ti letou sestřenici. Kdyby jsi ji potkala, řela by jsi, že je pravděpodobně zlatíčko rodiny. Je menšího vzrůstu, blonďaté vlásky a modrá kukadla. Po půl hodině s ní by jsi obrátila. To, že vyrůstala na Nirvaně, Visacím zámku, Sexy Pistols a dalších punkových a rockových skupin bych až tak nezazlívala. Ale nedávno jsem zjistila, že má již zmiňovaný totálně depresivní tumblr, kam dává samé ''emo'' obrázky, vychrtlé anorektičky ke kterým napíše ''OMG! I want look like this beautiful girl''. Jakože... Nic jsem ji neřekla protože by mi řekla, že je to její věc a dělala by ze sebe velkou holku. Snad jí to někdy dojde no...¨

Taky jsem měla prázdniny a taktéž jsem navštívila bývalé spolužáky. Bylo fajn vidět bývalé kamarády a zapomenout na tu třídu plnou ignorantů a totálních vypatlanců co mám teď. Došlo mi, že tam mě mají pořád rádi takovou, jaká jsem a nemusím si před nimi na něco hrát. Navíc, ta sranda co tam vždycky je je k nezaplacení. A pak když ti řeknou, že s tebou chtějí oslavit tvé patnácté narozeniny... Cítíš, že tihle lidi tě mají fakt rádi:) Stejně jako ty jsem přespala u kamarádky a taky jsem nezměnila orientaci:D Už se těším, jak tam pojedu znovu nejdřív pravděpodobně po přijímačkách, až to budeme mít všichni za sebou...

Jinak bych ti chtěla říct, že jsi neskutečně krásná a sympatická:) Z těch fotek úplně tryská optimismus a dobrá nálada! Užij si poslední dny volna:)

2 Michaela. Michaela. | Web | 8. march 2014 at 19:34 | React

Nejlepší covery jsou od Megan Nicole,TwentyForSeven (na ty se dá krásně koukat:D) The Vamps. Víc ně ted nějak z hlavy nenapadá.

3 Ekkaia Ekkaia | Web | 11. march 2014 at 20:33 | React

Máš pravdu! Nějaký dnešní mladý holky už neví, čím by se zviditelnily, tak dělají tohle. Nechápu to. Jsou to prostě namyšlený fifleny, který netuší co to je bejt v depresi. Popravdě mě už švou a řekla bych, že někteří jedinci už to jako dost přehání!

4 ashen ashen | Web | 14. march 2014 at 17:41 | React

Keď sa pozriem na tento článok, potom na svoju školu a potom zase na tento článok, minimálne štvrtina mojich spolužiakov (prevažne spolužiačiek, ale nájdu sa aj príslušníci mužského pohlavia) spĺňa kritériá. Tumblr s tmavým pozadím, 'high fashion', modriny a násilie (najnovšie je vraj trendy aj sex), vychrtlé modelky ale potom keď je reč o 1D, aktívne sa zapájajú a najväčší idol pre nich predstavuje Miley Cyrus.

Takých čajovní (ono to ani nie sú čajovne, ale netuším ako to nazvať) tu máme zopár aj my. Vie sa o nich, že nie sú kvalitou špičkové, ale aj tak tam všetci chodia, hádam kvôli atmosfére a zvyku. :)

[ďakujem za fave, hrozne ma to teší a keď si niekedy spravím 'favourites' článok všetkých vás tam konečne nahádžem]

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama