Kreslení podle předlohy

4. march 2014 at 20:09 | written by Nik Herb Turey |  painter
Nedávno jsem si uklízela v pokoji, vyhrabala jsem složku s pracema, které jsme měli dělat do odborného kreslení a jen se kochala. Na stolku jsem taky měla dva obrázky, které jsem namalovala jen náhodou. Všechny ty obrázky byly tvořeny podle předloh. Docela mě to překvapilo, že většinou pracuju s předlohou, a protože jsem na tomto blogu založila rubriku - painter, přispěju do ní s pěti obrázky, které jsem vytvořila. Fotila jsem je opravdu narychlo, a proto jejich kvalita není skvělá. Ale i tak doufám, že má díla zhodnotíte a popřípadě mi do komentářů hodíte odkaz na nějaké vaše práce.


#rozpracovaná sovička malovaná v nudných hodinách / předloha

Ve škole občas mívám takové chvilky, kdy se mi nechce poslouchat a tak svůj čas věnuji jiné aktivitě. Nedávno jsem si vytáhla tvrdý papír, našla na internetu obrázek sovy a začala ho kreslit. Strašně mě bavilo, že je to černobílé, protože to dává takový umělecký dojem. Ještě to není hotové a přemýšlím, že hned po prazdnínách se k tomu odhodlám a věnuji tomu několik hodin pozemního stavitelství.


#škoda fabia rs / předloha

Přesně si vybavuju, kdy jsem tohle začala malovat. Bylo to v jeden upršený den a já byla nemocná. Ve skříni jsem našla velké množství temperových barev a chtělo se mi něco vytvořit. Sešla jsem do kuchyně a ze zadní strany nějakého pošetilého časopisu byla reklama na auto Škoda Fabia RS, tak jsem ho prostě vytvořila. Hodně lidí mi říkalo, že tam chybí kolo, ale já to kreslila podle předlohy a na té kolo nebylo. Protože z toho pohledu z jakého auto jede, by ani nedávalo smysl, kdyby to kolo šlo vidět.

#logo mojí budoucí firmy / předloha

V odborném kreslení jsem dostali za úkol vymyslet nějaké logo naší vysněné firmy. Mohlo to být logo k firmě s oblečením, elektronikou nebo stavebnictvím, neměli jsme tam nějaké kritéria. A tak mě napadlo skloubit moji přezdívku se zvířetem, které mě fascinuje. Na internetu jsem si našla siluety vlků a do toho zakomponovala zelený nápis NIK. Mimochodem dostala jsem za to jedničku.

#dělání mozaiky / předloha a siluety postav

Tentokrát to bylo neplánované. Ve večerních hodinách jsem se vyhrla do výkresu, neměla ani zdání, co tam dát. A pak jsem si jen tak letmo prohlížena weheartit a našla siluetu dívky. Strašně se mi to líbilo a tak jsem ji použila pro svůj výkres, za který jsem opět dostala jedničku. A ten druhý výkres vznikl podle časopisu z H&M, prostě jsem si našla nějakou modelku a udělala siluetu podle ní.

Tak a to je vše. Budu moc ráda za vaše komentáře, názory a především pokud se mi sami podělíte s vašimi výtvory.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Foster Foster | Web | 4. march 2014 at 22:55 | React

Fakt super nápad Nik, přidat dva články v jednom dni (teda, doufám, že jsem se nezmýlila v mých výpočtech) a já teď nemám tucha co číst a komentovat dřív. Prostě ti to všechno napíšu sem, teda jako názor na tvoji výtvarnou tvorbu a odpověď na ten minulej komentář, a když mi do té doby nepadne hlava na stůl únavou, tak se vyjádřím i k tomu minulému článku. Achjo, holka.

First of all, já netušila, že umíš takhle zatraceně dobře malovat! Seriózně ne. Proč ne? Pche. O hodně jsem totiž přišla. Ta sova, to je něco nádhernýho, je mi jasný, že to je podle předlohy, ale i tak.... Fakt jako máš můj obdiv, kam se hrabou moje věci.
Víš, co je smutný? Chtěla jsem dneska malovat. A nějak jsem se k tomu nedostala. Už vůbec nemám čas, vždyť i teď se připravuju o drahocenný hodiny spánku, jenom abych mohla okomentovat pár blogů.

Okay, ale k tomu tvému komentáři, kterej mě absolutně dojal a já prostě musím... něco odpovědět, i když vím, že nemám šanci napsat něco alespoň podobně krásnýho.

Ten náš poslední hovor si docela přesně pamatuju. Ještě jednou, mrzí mě, že se to stalo. Snad jsem ti tehdy alespoň trochu pomohla, no. Na druhou stranu - sakra, vždyť jsem nenapsala žádnou první, whatever, jsem strašně nadšená, že jsi tady a bylo by mi v podstatě úplně jedno proč, hlavně že. Ale takhle to získává úplně novou dimenzi - je ale pravde, že ty zmínky v článcích o mně byly, vždycky jsem měla nad čím fangirlovat a asi to byl taky důvod, proč jsem si všechny ty články kopírovala. Však já to ještě někde mám.

Bylinko, já chci, aby jsi zase ty věděla, že s tebou budu mít blog navždycky spojenej, že jsi taková ta první osoba, která byla pravou kamarádkou, i když jsem ji v životě neviděla. A je něco jinýho, že teď už mám z blogu i kamarády, s kterýma si píšu častěji a víc, než s tebou, ty prostě budeš taková ta první. A prostě... Mám tě hrozně ráda, vážně!

Já děkuju za tvoje komplimenty, hrozně to pro mě znamená, a ještě víc, když si tím článkem nejsem moc jistá, nejsem s ním spokojená. Teď se to trochu zpravilo. ))

Měj se krásně, snad se mi podaří napsat i ten druhej komentář - možná jo, vzhledem k tomu, že délka těch komentářu jde k čertu. Za to mi promiň.

F x

2 Andrea Andrea | Web | 4. march 2014 at 23:19 | React

Ta sova je vážně krásná! Opravdu se ti povedla.
Já si poslední týden ve škole většinou čtu a musím zvládat multitasking - číst si, poslouchat, zapisovat si... :D

3 červenovlasá červenovlasá | Email | Web | 5. march 2014 at 9:55 | React

Všechny výtvory jsou povedené. Já se můžu jít rovnou zahrabat pod zem a už nemusím vylézat ven. Všechny působí hrozně uměleckým dojmem. Tak nadané lidi, jsem vždy obdivovala a přála jim, aby to v životě s tím, co umí nebo s tím, co je baví dotáhli co nejdál. Tobě přeji to samé. :))

4 LinDa LinDa | Web | 6. march 2014 at 17:13 | React

To je tak krásne. Aj ja chcem takto maľovať a tvoriť :D
No viem, že sa mi niečo takéto v blízkej budúcnosti nepodarí, no musím sa s tým zmieriť :D
Jednotku si dostala oprávnene.
Priznám sa, že to auto sa mi páči najviac. Keď ja kreslím autá, väčšinou to vyzerá ako fúrik skrížený s Yetim :D

5 Natt. Natt. | Email | Web | 6. march 2014 at 18:41 | React

OMG! Tak tohle jsou skvosty! Především ta sovička:3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama