My middle finger likes you.

31. may 2013 at 16:11 | written by Nik Herb |  with smile
Úsměv mě neopustil, právě naopak přibyl. Každodenní volání s Haň, které se pomalu stává rutinou, mě rozveselí pokaždé, když pomyslím na její jemný hlásek nebo když se cítím osamocená. Celé středeční dopoledne jsem psala články na tento blog, nějakých pár by se jich našlo. A já jsem si jistá, že vám je osvětlím v plné parádě. Navíc jsem strašně šťastná, že na nás v úterý vykouklo sluníčko. A celou dobu nás doprovázelo na 'pochoďáku'. Navštívili jsme TWW (Top Wood Windows), čili pokud si to přeložíte s angličtiny, byli jsme ve firmě, kde se vyrábí dřevěná okna. Občas jsem bedlivě poslouchala, občas jsem byla myšlenkami někde v časoprostorovém kontinuum. Exkurze byla opět nudná. A já si stále začínám myslet, že by někoho z těch lidí, co je pořádají, mělo napadnout je trochu zpříjemnit a netlachat o zbytečnostech. Jako čísla, tolik zbytečných čísel, která nikomu stejně neutkví v hlavě. A tolik cizích slov, která když použijí, tak na ně hledíme ještě s větším odporem. Ale hold to je logika některých dospělých. A hlavně vedoucích firem.

Čtvrtek. Byl to náročný den. Spousta chůze, deště a nebylo mi zkrátka nejlíp. Ale nějak se to všechno zmírnilo v tu chvíli, kdy jsem se viděla s někým, koho jsem potřebovala vidět. Existuje ve vašich životech někdo, komu jste lhali a tahali ho za nos. Nebylo to kvůli vám, ale jemu? A právě tohle jsem kvůli němu podstoupila, lhala mu do očí a pokaždé, když se do nich podívám, tak cítím, jak příšerný pocit bylo, nebýt k němu upřímná. Myslela jsem si, že když ho po dlouhé době uvidím, odfrkne si a bude se na mě dívat skrz prsty. Skutečnost byla, že mě objal a řekl mi, že je mu líto, co se mezi námi stalo. Bylo to komplikované. Moje úleva byla, ale tak prostá. Celou dobu jsem cítila to spojení, které mezi námi vždycky bylo. Jak jeden druhého doplňujeme a jsme skvělí přátelé. Pokud si budete muset vybrat mezi dobrem vašeho přítele nebo vašeho. Vyberte si jeho, jednou to pochopí, pokud za to vaše přátelství stojí. Jednou bude litovat, že vás nenechal to vysvětlit a vy sami sobě odpustíte.

# jedna fotka u hasičů

Kromě toho jsme byli na praxi ve Styrolu, kde se výraběl polystyrén a nehledně na to, jak byl výklad opět rozsáhlý a krkolomný, proběhlo to rychle a celou dobu jsme se věnovali něčemu jinému. Poté jsme zavítali mezi hasiče. Říkáte si, co má stavební škola společného s hasiči? Hodně věcí. Každá budova musí být uspokojena, jak vašim potřebám, tak vašemu bezpečí a právě na bezpečí se podílejí i hasiči. Je tu spoustu kritérií, která musí být splněna. Například v každé sociální budově, což jsou školy, kina, restaurace, městské úřady. V každé budově a nejen sociální, ale například i v rodinných domcích musí být dobré odvětrání, únikové cesty, nejrůznější opatření, v těch sociální pak dveře, kterými pronikne oheň za 30 minut a vy máte tedy čas na uniknutí. A proto k hasičům vzhlížím. Nejen, že jsou to milí a zdatní chlapi. Ale hlavně si kvůli lidské hlouposti každý den obléknou nehořlavý oblek a jdou je zachraňovat, k tomu je potřeba sakra velké odhodlání.

Mám v hlavě chaos. Dva týdny se neučíme a já jsem zapomněla, kde jsme byli a co jsme se učili. Dnes na mě vybafl dějepis. V sešitu jsem viděla tím mým písmem - "3.6. písemka". Ano, paní učitelka mi dala písemku na ten samý den, kdy je Teen Wolf, ale jsem šťastná, protože on mi celý den jen zpříjemní. Tato písemka nebude tak obtížná, ale přece jen bude obsáhlá, takže bych se na to v blízké době měla podívat. A pak výkresy. Když pomyslím na to, že dva jí ještě dlužím, protože mi teprve nedávno po nemoci dala zadání. Přemýšlím, že psaní tohoto článku mě zkrátka jen zbytečně obírá o čas. Ale pak si optimisticky řeknu, že to je právě to, co potřebuju - rozptýlení. Protože učení se nám sice někdy může hodit a obohatit nás. Ale ve většině případů, to co nebudete využívat, postupem času zapomenete. A to, co nezapomenete, o tom se budete chtít ujistit na internetových stránkách.

# náš vyčerpávající pochoďák

Ale zase dnes jsme končili 10.40. A ten čas by mi vyhovoval každý den. Byli jsme u Jelínka, kde se vyrábí nábytek, ne ten Jelínek, kde se vyrábí slivovice. Kromě toho jsme byli ještě v Kinském zámku na výstavě různých 'děl'. Tím děl myslím, vemte sklo a vylijte na něj různé barvy. Co mě zaujalo byla sbírka, opravdu bohatá sbírka gramofonů a gramofónových desek. A taky rádia. Jak šel čas u rádií. Také tam bylo spoustu světel, elektrických, točivých (ať je to, co je to) nebo třeba olejových. Je pozoruhodné, jak si všímám věcí, které mě nezajímají.

Před chvílí jsem přijela od kosmetičky. Tu ženskou jsem si oblíbila. Je správná, milá a nehledně na to, že je starší si s ní mám vždycky, co říct. Takže se teď cítím přitažlivě, ať to zní jakkoliv divně. Nicméně, jsem měla včera potřebu se vyfotit s fotografem aneb to naše neustálé - ,,Honzíku vyfotíš nás, prosím?''. Je opravdu maličký. Má asi 152 cm, tipuju. A nehledě, že vypadá na pátou třídu a nikdo mu nevěří, že vlastní občanku, pro mě je nedílnou součastí naší třídy. Je totiž milý a i když ho otravuju vždycky mi pomůže. A snad všechny projekty děláme společně. Naše motto je - On udělá, já přednesu. Fotku máte na konci článku.

A taky chci říct, že děkuju za ty komentáře, na které vám dnes odpovím. A i když nejsem nějaká extra krasavice. Tajně doufám, že vám můj xicht v každém podobném článku prostě nevadí. A že si na něj zvykáte. Na stayweird mimochodem připravuji delší článek na víkend. Delší, myslím - fakt dlouhý.

Nikča.

 

1 person judged this article.

Comments

1 Lee. Lee. | Web | 31. may 2013 at 19:00 | React

Jeej. Nikča i na jiném blogu. TO je.. úžasné, skvělé , dokonalé. Jak ráda jsem si zase přečetla nějaký tvůj článek, i když na to nemám poslední dobou žádný čas.  A to mě mrzí nejvíc. Ach jo.. :(

Článek je úžasný, jako vždy. Už ani nevím , co bych ti k těm článkům psala, protože psát pokaždé dokola "..je to úžasné.." už je trochu ohrané, i když je to jen pravda.

Chybí mi to, všechno.Štve mě, že už nepíši na blog, chci tam zase napsat něco, aspoň nějaké to blbé ahoj. Už jen fakt kvůli tobě, haň. a ostatním. Musím tam něco napsat..

Dlouho jsem nepsala žádný komentář, ani teď nevím co opravdu mám napsat. Vyšla jsem tak nějak ze cviku, prostě mi přijde, že neumím nic dát dohromady, žádný článek ani komentář nedává smysl.

Tak jen napíši, že jsem nehorázně ráda, že sis založilas tenhle blog ♥ A mám tě fakt ráda. U6 jen kvůli tobě se budu snažit nekončit v blogování (: <3

2 Jass Jass | Web | 31. may 2013 at 19:59 | React

Stayweird je dokonalý, zistím tam o tvojom talente, ale toto.. život najtalentovanejšej bloggerky. som rada, že sem dávaš aj fotky a všetko, človek má pocit, že ťa viac pozná.

Máte to super, toľko exkurzií. Ja musím byť chorá doma. -.- aspoň môžem dlho blogovať. :D si samozrejme nádherná na tých fotkách, to vyžarovanie z teba je až neuveriteľné. :))

pekne si to napísala, ako vždycky. :D teším sa na ten predlhý článok na stayweird. s tým tvojim spolužiakom by som si rozumela, mne hovoria že mám desať. kruci, veď budem mať štrnásť! :3 asi si myslia, že sa správam ako dieťa. prečo si ľudia mýlia šialenosť a deckosť? -.-

3 Haň. Haň. | Web | 31. may 2013 at 20:05 | React

jen čtu první větu, a hned mi ten úsměv na tváři taky vytvoříš. jsem strašně ráda za skype. díky bohu za Ashtona Kutchera! myslím, že to byl on, kdo toho investoval peníze.. :DD ach, jak jsem vzdělaná. :33 :DD každopádně, chybí mi tvůj hlas, uděláš si na mě dneska čas? :3 btw. já mám jemný hlásek? oh bože.. achjej. :DD
na můj challenge se vážně těším, to bude něco. nechceš ten článek zkrátit? O:) ne, to dám, to prostě dám. :3

dobře, ten druhý odstavec musím ještě nechat vstřebat, je to moc.. silné, musela bych přemýšlet a to se mi nechce. [podle toho taky vypadá ten komentář. :3]

následující dva odstavce.. souhlasím s tebou, mluvíš mi z duše. hasiči si obdiv rozhodně zaslouží. a ne, ten článek nebyl zbytečný, protože mně vytvořil úsměv na tváři a už to je přece důvod, no ne? dobře, možná ne, ale stejně jsem ráda, že jsi ho napsala. :3

proč já si jako první opravdu na tu slivovici vzpomněla? shame on me. :3
vypadá mile. :33

tvůj obličej mi rozhodně nevadí, i když se pak za sebe musím stydět, ale co se dá dělat. :3
že bys mi konečně odpověděla na komentáře? no to ne! vážně? o.O :DDD

článek na stayweird? #YEEY [a je mi jedno, že nejsem na twitteru, nakazila mě Jassinka] :33

nějak si to dneska nedávám.
byee, Hanička. x

4 Hani | bevintage.blog.cz Hani | bevintage.blog.cz | Web | 31. may 2013 at 21:51 | React

Tvůj "xicht"- ík mi vůbec nevadí. :) Naopak se mi líbí, jak se všude usmíváš. Pozitivní energie... :)
Koukám, že teď žiješ docela v kolotoči, i fyzickém a i psychickém. Kolotoč nebylo to správné slovo, ale víš co tím myslím. :) Můžu se zeptat kam chodíš na školu? Že jste byli v polystyrénovně a v továrně na okna? :)
A to s tou osůbkou... nevím, takové převraty se v životě stávají. Kéž mě by se někdo omluvil. Hmm... a co ty na to? Protože jsme nepochopila jestli jsi mu odpustila nebo ne, to víš, už je deset hodin... :D
Na článek na stayweird se moc těším, chodím tam každý den, tak se konečně dočkám. :)

5 Appy Appy | Web | 31. may 2013 at 21:52 | React

Je super, že jsi založila tento blog! Je vážně úžasný a můžu se o tobě dozvědět mnohem více věcí a hlavně do mě nějak dostáváš pozitivní energii! Díky!
Exkurze mohou být určitě zajímavé, ale nějaký dlouhý výklad by mne asi nebavil. Fotky jsou super a tak nějak se mi zdá, že vypadáš mnohem starší než všichni :D
Rozptýlení na blogu je pecka! :)

6 Infinity Infinity | Web | 1. june 2013 at 0:58 | React

Ve tvých článcích je vždycky tolik informací, že vlastně ani nevím, kde začít. :-)

Myslím si, že si ty různé exkurze i přes tu nudu, která někdy vládne užíváš. Zase je to podle mě lepší než sedět ve škole a nudit se tam, ne? :D Řekla bych, že to musí být jakési zpestření všedního týdne ve škole. :)

Na fotkách vypadáš opět tak veselá a šťastná, že prostě je poznat, že si procházíš skvělým obdobím, kdy ti nic nechybí a ty jsi jednoduše spokojená. To je tak dobře. :-*

Držím ti palce, aby ti 3. 6. ten dějepis dopadl dobře. Určitě to napíšeš na jedničku. :-)

PS: Snad mi taky někdy zvedneš telefon. :D :3
PPS: Moc se těším na článek na stayweird. :)

7 the lizz. the lizz. | Web | 1. june 2013 at 12:03 | React

Jsem moc ráda, že jsem našla tvůj další blog!:)
No, taky se skoro neučíme a představa písemek mně děsí. Ale, hodně štěstí!.)

a moc ti to sluší mimochodem:)

8 Ter. Ter. | Web | 1. june 2013 at 14:32 | React

Je fajn vidět, že se máš fajn a to jak na fotkách, tak v samotném článku. :)
Opravdu nevím, jak to děláš, ale vždycky napíšeš i ten deníček takovým způsobem, že člověk prostě nemůže odtrhnout oči. Zároveň obsahuje tolik informací, že mi dělá problém napsat něco kloudného. :D
Všechno tohle dopisování těch závěrečných a promeškaných testů je samo o sobě dost děsivé období. Držím palce, aby jsi to zvládla. :)
Chlapec opravdu nevypadá, že by byl středoškolního věku. Jen to potvrzuje pravidlo toho, že by jsme neměli ostatní soudit podle toho, jak vypadají. :)
Těším se na ten delší článek na stayweird. :3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama