2. How have you changed in the past 2 years?

29. may 2013 at 13:21 | written by Nik Herb
(Jak si se změnila v posledních dvou letech?)

Změna. Každý člověk může projít určitou změnou, tělesnou či fyzickou. A mám-li se sama sebe zeptat, zda mě při té dlouhé dvouleté cestě potkala změna. Odpověď bude znít: "A koho ne.". Stanou se různé věci, potkáme nejrůznější lidi a všechno přispívá k tomu, abychom se přizpůsobili či vykonali nějakou změnu. Někdo si ostříhá vlasy, někdo si nechá zvětšit ňadra a někdo přestane mít rád, to co dříve miloval.

Začnu mou fyzickou změnou. Jsem ten typ člověka...no zkrátka pokud mě znáte, víte, že si často přestavuji nábytek v pokoji či, že jsem si jednu dobu neustále barvila vlasy. Ano, mám ráda změny. Změny k lepšímu. Bylo to začátkem prvního ročníku na střední škole. Neustále jsem přemýšlela, co změnit. Až jsem dospěla k závěru, že si své vlasy nechám ostříhat. Měla jsem tmavě hnědé vlasy až po prsa a během měsíce jsem se mohla pyšnit svými krátkými vlasy světle plavé barvy. Nevím, proč jsem to udělala, nejspíše jsem měla potřebu vykonat nějakou fyzickou změnu a doufat, že dostanu trochu i té psychické. A i když kousek mě lituje, že jsem se zbavila těch dlouhých vlasů…dorostou. Tak jako se mi zahojí rány, stejně tak mi dorostou vlasy.

Změny jsem zpozorovala především na postavě. Dříve jsem byla hubenější postavy, která hraničila s nezdravou postavou. Mám štítnou žlázu a rychlé spalování, takže se mi váha asi 2 roky držela na stejné hodnotě. I přestože jsem jedla, nic nepomáhalo. A tak jsem začala cvičit, legrační, že ano? Zkrátka jsem začala cvičit, abych si zvětšila objem lýtek a stehen. Splnilo se mi to. Postupem času během těch dvou let mi má štítná žláza začala ustupovat a já viděla změny na váze. Během snad každého svátku hubnu. Je to takové moje zvláštní pravidlo. Nemám ráda cukroví, a jak ho o Vánocích všude vidím ležet, tak se občas zřeknu i nějaké té večeře. Tyhle vánoční svátky jsem třeba přišla tak o 3-4 kila. Během léta roku 2012, jsem změnila jídelníček z teorie, dám si jídlo, až budu mít opravdu hlad, jsem přešla k metodě - budu se cpát, kdykoliv, čímkoliv a kdekoliv. A tuto změnu beru za prospívající a stále se jí držím. Nejen, že s kily na vrch se mi měnila čísla na váze, ale především jsem se začala lépe cítit a zvětšila se mi přednost žen aneb prsa. Momentálně měřím okolo plus mínus 158 a vážím asi 56 kilo. Správná váha je většinou udána podle výšky. Nezáleží však na výšce, ale i na druhu postavy. Například já mám těžké kosti, takže se na svou váhu moc nezdám. Ale BMI mám nyní už v pořádku.

Další změna, kterou jsem prošla po fyzické stránce. Je výdrž a síla. S přibývajícími roky roste vaše síla a pak klesá. Taky se říká, že výdrž kolísá, ale převážně klesá. Já nabrala opravdu hodně síly. Tři brigády během léta mě pořádně obrnily. A jelikož jsem nosila basy piv, lehce jsem poznávala změny v okolí paží. Minulé léto jsem pravidelně běhala a zpozorovala i změny, co se týče výdrže. Vydržím víc, ale dýchá se mi pořád stejně hrozně jako vždycky. Jednou bych si přála nezdědit rodinnou záležitost a.k.a vylezeš schody a vypadáš, jako kdybys uběhl maraton.


Za však nejdůležitější změnu, která mě potkala během mé cesty, pokládám obměnu mé osobnosti a tak trochu její kompletnost. Dříve jsem byla stydlivá dívka, šedá myška, která se za každou cenu snažila se všemi za dobro vyjít a neříct svůj názor, jestliže to znamená postavit se proti někomu. Dnes? Nechrlí ze mě dvakrát tolik sebedůvěry a sebevědomí mám nižší než někteří mí vrstevníci, ale pokud se mám někomu postavit, tak to dokážu bez mrknutí oka. Nejdu s davem, proč taky. Mám své názory a ať jsou dobré či špatné, dělají mě takovou, jaká jsem a jaká mám být. Lidi mě hodnotí a stále přehodnocují. Jednou mě vidí a umí si o mě udělat kompletní obrázek, aneb znám tvoje jméno, což znamená, že o tobě vím všechno. A já se to naučila během dvou roků brát jako výhodu. Protože kdy mě někdo nezná a má plnou pusu keců, hned poté, co mě pozná, jediné na co se zmůže, je litovat. Neznamená to, že jsem perfektní, jen jsem jiná. Mám vlastní hlavu, jsem ambiciózní a trochu více otlučená.

Během dvou let jsem potkala jeden výhodný způsob života a to je optimismus. Mnoho z vás ho pokládá jako vlastnost, pro mě je to způsob života. Proč být neustále smutný a posedlý minulostí? Všichni si hrají na zbytečné chudinky i já si na ni hrála. A teď? Moje herecká část je u konce, snažím se, aby to, co si myslím, dělám a cítím, bylo v souladu a učinilo mě to šťastnou. Snažím se radovat z obzvlášť malých momentů, protože i to je důvod k úsměvu. Nemám za potřebí se strachovat, být pesimistická a už vůbec přemýšlet nad vším, co jsem udělala špatně. Snažím se přijmout tu skutečnost, že občas zde jiné východisko není a občas to, jak reagovat na určité situace chceme, není v souladu s tím, jak bychom chtěli.

Dostala jsem pár skvělých vlastností a hned několik špatných, ale snažím se mé dobré vlastnosti podporovat a ty špatné vystavovat světu, aby věděli, jaká jsem. A tuto věc jsem nikdy neuměla. Byla jsem pravý opak toho, jaká jsem teď. Strašně jsem řešila názory ostatních i lidí, které jsem považovala za podřadné. A nyní? Všichni jsme stejní, i ti lidé, které pokládám za nepříliš skvělé. Jediný rozdíl, který vlastníme, je, že každý využijeme svoje vlastnosti jinak, někteří v dobro, jiní je použijí jako zbraň a terorizují tím ostatní. Možná, že nejsem skvělá krásná holka, ale narodila jsem se dvou skvělým osobám a už jen to se podílí na tom, jaká jsem. Neuměla jsem si skládat komplimenty a považovala lidi, kteří to uměli, za namyšlené. Opustit občas od stereotypu a začít u sebe, místo blábolení, jak je tento svět zkažený by se hodilo nejedné osobě.

Takže ano, změnila jsem se. Změnila jsem svůj životní styl, vzhled, možná i hlas. To, ale nemění nic na tom, že mé původní já, tu pořád někde je. A já jen dokončila to, co tam někde uvnitř bylo.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Terri May Terri May | Web | 29. may 2013 at 17:46 | React

Fuuha, to je dlouhý článek, dalo mi chvilku zabrat, než jsem ho celý přečetla.
Ale k tématu.
Vlasy jsi měla krásně dlouhé, já je měla až pod zadek, a také jsem se nechala ostříhat, ale neslušelo mi to tak, jako tobě, na té druhé fotce, ty máš na krátké vlasy obličej, to ti závidím:)

Postavu máš dost pěknou, na obou fotkách jsi stále hubená. Nepřipadá mi, že by jsi nějak ztloustla teda. Já mám též jako ty rychlé spalování, a do minulého roku jsem si mohla jíst, co jsem chtěla, bohužel mi moje tělo poslední dobou hází samé errory, takže teď jsem přibrala dvě kila (165 cm, 49), a vadí mi to, rostou mi stehna, a cvičit se mi nechce, resp. nemůžu.
Změna osobnosti je vždy nejdůležitější, přeci jenom se začneš chovat jinak, já začala být upřímná, až moc, ale stále jsem trochu stydlivá, hlavně trémistka, když dojde na referáty před celou třídou. Naštěstí se chystám koupit knihu, která by mi měla pomoct, tak doufám:)

Tento článek je naprosto perfektně sepsaný, vystihuje situace, do kterých se každý z nás dostane, a jednou ho potkají. Opravdu tleskám, a nejlepší jsou stejně poslední věty! :)

2 Hani | bevintage.blog.cz Hani | bevintage.blog.cz | Web | 29. may 2013 at 18:33 | React

Teda, koukám, že jsi toho napsala hodně. Překvapilo mne, že jsi cvičila, aby jsi měla větší objem stehen.. a já se tak snažím naučit se svýma stehnama a celkově sama se sebou. Ale taky říká, že mám těžké kosti. Měřím i vážín přibližně stejně... A ty vlasy... taky jsme takovou změnu jednou udělala, ale teď nedokážu pochopit, co mi to létalo hlavou. Ano, dorostou. Moje jediná útěcha. Ty jsi na obou fotkách hubená. Celkově..
A to, postavit se někomu... taky bych se to měla naučit. Třeba dnes jsem trávila volnou hodinu s jedním idiotem, protože jsem mu nedokázala říct, ať "odjede".... docela ti závidím, že ses to naučila. Ale já už taky přišla na to, že s každým se vyjít nedá. Snažit se ale můžu, ne? :)

A teď tvůj komentář:
Děkuju moc! Já mám taky ráda angličtinu, jazyky mi celkem jdou. Ty máš samý jedničky? Jsi dobrá, já mám pár dvojek, ale žádnou trojku...  Líbí se ti to? :) Vážně? Já nevím, přijde mi to moc prázdné, ale zase to nechci mít přeplácané.. jsem ráda, že se ti to líbí. A chtěla bych se zeptat - hrajou mi ty písničky? Mě totiž nejdou.. :/

Nooo... ano, mám je na pozadí, ale to jsou ty krásné, modré mráčky a ty se hodně liší od těch tmavých, které nesou déšť, vítr a bouřku. Je pravda, že člověk musí počítat s přírodou a často na ni zapomínáme. Mě také nijak počasí nekazí náladu, ale déšť ve mě asi nikdy nebude vyvolávat nějakou přehnanou radost. Jen, když budeme mít pracovky a nebudeme muset na práce na pozemku.. nebo třeba teď v pondělí. :)
Já ti dám naivní. Jsi jeden z nejrozumnějších lidí, tvoje názory se mi hrozně líbí. Je pravda, že je to pak jako číst si v deníčku. Já si tak připomněla ty krásné tři týdny, kdy jsme si ho psala... Děkuji. :) Je to vážně zajímavé, protože pokaždé se ukazuješ v jiném světle.. :)

To je jasné! Ale pokud je tam více takových starších lidí kývající se v zatáčkách tak bych prostě nejradši uvolnila místo všem... Ano, pravda je, že se pak cítím lépe... :) No, to je asi ten problém. Já se tam tenkrát s nimi dohadovala... Ale najdou se i tací, kteří je pustí bez námitek.
To jsem zkoušela, za každé sprosté slovo facka. Kamarádku to po chvilce přestalo bavit... :D Nevím už co s tím, protože tak mluvit nechci, ale pokaždé se najde nějaký výtečník, který mne tak naštve, že se neudržím... :)
To vůbec neděkuj! Je to můj názor. :)

3 Lulu Lulu | Email | Web | 29. may 2013 at 18:43 | React

Ja som vždy snívala o zmene farbe vlasov o všelijakých experimentoch, ale jediná zmena ktorá sa udiala bola zmena z rovnej ofiny na ofinu na bok. :D Bojím sa zmeny čo sa týka mojich vlasov.
Ale máš šťastie, že si chudá. Ja som mala vždy problém udržať si postavu aj napriek tomu, že športujem celý môj život. Neviem čím to je.
A to, že ti pribudlo sebavedomie je len a len dobré :) aj ten optimizmus!
Si mi sympatická, aj tento blog, úplne som unesená dizajnom blogu. :) milujem jednoduchosť

4 N. N. | Web | 29. may 2013 at 19:10 | React

Tak to jsi celkem odvážná. Já, i když bych strašně moc toužila po změně, bych si vlasy asi nikdy ostříhat nenechala. Pamatuju si, když jsem byla malá a mamka mě stříhala, tak jsem strašně ječela. Vždycky jsem chtěla mít vlasy dlouhý jako nějaká princezna...teď už ne, chci je mít dlouhý proto, že ráda nosím cop:D To je logika...
Já jsem dřív byla taky tak nějak hubenější a nějak za ty poslední dva roky jsem trochu přibrala...ale pořád si ještě nepřipadám tak špatně, že bych se třeba do něčeho nevešla nebo tak. Ale jasně, jíst zdravě a sportovat - to musím pořád:) Se schodama jsem na tom stejně. A nebo běžím takový tři kiláky a v obličeji jsem rudá jak rajče a vypadám, jako bych každou chvíli měla vypustit duši.
No...já spíš něco jako šedá myška jsem, ale myslím to tak, že oproti spoustě holek, který znám, na sebe nepotřebuju pořád strhávat pozornost. Snažím se s každým dobře vycházet, ale taky říkat upřímně svůj názor. Někteří lidi se diví, že neposlouchám One Direction a že mým snem není bydlet v Londýně. A pak jsou třeba takoví, kteří jsou na tom stejně jako já. To vždycky potěší:)
Já jsem fakt optimista. Z každé situace dokážu vytěžit něco dobrýho. Třeba, když dostanu "čtyřku", raduju se, protože jsem tak nějak dostala Čtyřku. (boží kluk z jedné knížky). Nebo se třeba zasekne autobus v půlce kopce a já jsem ráda, že můžu ještě o chvilku déle kecat s kámošema.
Ale i tak, když neřeším takovýhle kraviny, je hrozně hezký být optimista. Dívat se na svět z toho úhlu, ze kterýho vidíš na všem něco dobrýho.
Dvoum skvělým lidem..to zní krásně:)

5 mine-version mine-version | Web | 29. may 2013 at 19:48 | React

Já musím říct, že jsem moc proměnami neprošla. Leda tak změnou výšky :DD Taky jsem změnila číslo třídy :D a velikost kalhot...Teď doufám, že začnou nějaké větší změny. Chci si nechat obarvit vlasy, chci být hubenější, taky chci změnit telefon a svůj přístup k některým věcem. Já si myslím, že ty se měníš tak ''přirozeně'' když to takhle nazvu...jsou to velké změny, ale nejsou. Jak to říct...hnusný :D Prostě se měníš a mě přitom přijde, že to neni až tak velká změna :)

6 Dainn Dainn | Web | 29. may 2013 at 20:46 | React

Narazila som na tento úžasný blog a až potom som zistila, že si prišla zo stayweird;D Si krásna :3

7 Jass Jass | Web | 30. may 2013 at 9:33 | React

Páni... Ani neviem ako začať. Neodpustím si svoje typické cchvály, takže... Zase nádherný článok, Nik. Obdivujem ťa, ako píšeš, je to strašne čtlivé.

Vždy som ťa obdivovala aké super vlasy máš, mať takú farbu je môj sen. Ale určite si chcem dať raz aspoň na mesiac niečo extravagantné, ružovú napríklad.

Ty si robila brigádu v pivárni? Aj ja chceeem. :) Pivo mi chutí. :D To s tými schodmi máme rovnako. Chodím na latino, makám, zväčšujú sa mi svaly a dokonca aj sa mi zmenšujú problémové partie, ale nie a nie výjsť po tých schodoch bez udýchania. Večný nepriateľ môj.

Presne v tomto ťa obdivujem, ako hovoríš svoj názor úplne vpohode, akože nie že ja to nerobím, ale... Proste, tvoja povaha je dnes k pohľadaniu.

Na obdivoch fotkách si strašne zlatá. Ide z teba taká fajn aura. Táto 30DCH sa mi začína páčiť, pridaj čo najskôr. :3

8 Haň. Haň. | Web | 30. may 2013 at 13:45 | React

drahá Unicorn. a sakra, pořád jsem myšlenkami na stayweird, není divu, když posledních tak patnáct minut jen kopíruju články. takže začnu znovu.
drahá Nik. nevím, proč se odhodlávám tak dlouho k tomu, abych ti sem napsala komentář. jsem nějaká zpomalená, to bude tou nemocí. ale i tak... teď tu jsem a už to prostě napíšu.

začnu obecně: ty víš, že jsem se na ten článek těšila, nemohla jsem se ho dočkat. :3
prostě mě zajímalo, jak vůbec ten článek pojmeš a co o sobě napíšeš, jak ses změnila.

nemyslím si, že by ti ty dlouhé vlasy slušely nějak víc, mimochodem. ((:

asi se ti vyjádřím jen k té psychické změně, pokud ti to nevadí. bolí mě hlava, a tak i tohle je tak trochu... nepříjemné. každopádně, až to dopíšu, půjdu si lehnout. :3

čtu to s otevřenou pusou a snažím se spojit si to s tím člověkem, který mi do skypu nadává na pomalý prohlížeč. ne, ale vážně, to bylo dost vtipný. :D

každopádně, strašně se mi líbí číst si to, protože je vidět, že jsi za ty dva roky opravdu dospěla.
některé ty věty, co tam píšeš.. no, jestli budu mít čas, něco zkusím udělat. :3 překvapení. :3

Nik, ten článek mě strašně zaujal, hezky se to četlo, je to fakt síla, jak o sobě dokážeš takhle mluvit, respektive psát. :3

jen promiň, není mi dobře, takže tohle nebude nějak dlouhé, musím si to šetřit na Aubrey. (;

9 Aredhel Aredhel | 30. may 2013 at 16:25 | React

Nevím sice, jak jsi vypadala s těmi dlouhými vlasamy, ale tyhle ti sluší, máš to moc pěkné. Já změny nemám moc ráda, bojím se jich a právě proto bych chtěla mít tvoji kuráž.

Nikdy jsem nepotřebovala přibrat, právě naopak, ale uvědomuju si, že pro lidi jako ty, ti kteří chcou přibrat je to mnohem těžší než pro lidí, kteří chtějí zhubnout.

A šedá myš jsem byla, tedy ještě kousek mě jím je. Už se nebojím říkat a  obhajovat své názory. Už nehlasuju pro támto a támhleto jen proto, že proto hlasuje téměř celá třída. Stále se ale trochu bojím. Třeba jak si nabízela ty telefonáty, chtěla jsem ti mé číslo poslat, ale potom jako by mě něco zastavilo.

Z tvého psaní a fotek působíš strašně sympaticky. Tvé okolí má štěstí, že mají člověka, jako jsi ty....:-)

10 Infinity Infinity | Web | 30. may 2013 at 17:26 | React

Já vlastně ani nevím, jak začít, protože tenhle článek byl pro mě opět zážitkem a vychutnávala jsem si čtení snad každého slova. :-)
Do psaní svých článků dáváš srdce, to se pozná a to na tobě mám tolik ráda. :*

Já jsem dřív taky pořád stála o nějaké změny. Je to podle mě součást dospívání.) Taky mám nemocnou štítnou žlázu, ale já mám ten jiný typ než máš ty. Mám tu pomalejší funkci štítné žlázy, takže hubnutí je pro mě někdy těžké.

Na fotkách jsi krásná, znám opravdu málo lidí, co se dokážou upřímně usmívat jako ty. :3

A tvoje povaha je prostě dokonalá. Jsi pro mě vzorem ve všech ohledech tvé povahy. Jsi osobnost a víš, kam v životě směřuješ. Umíš se prosadit a to je moc důležité v životě. :) A jak jsi psala: možná nejsem krásná skvělá holka, tak to já ti to musím ale vyvrátit. To ty teda jsi krásná a skvělá holka. A jo a jo a jo. :D :-)

Těším se zase na další úžasný článek. :3

11 -A, Adell -A, Adell | Web | 30. may 2013 at 21:15 | React

Opravdu krásně jsi to napsala:) působíš na mě optimisticky a určitě jsi skvělá holka, ale co mě opravdu zaujalo, že o svátcích hubneš:) To já teda spíš tloustnu:(:D Já si taky nechala ostříhat vlasy a měla jsem je hrozně krátký, ale teď už je mám konečně dlouhý a už bych je asi neostříhala:)) tenhle článek se ti fakt povedl, opravdu stál za přečtení (y) :)

12 Ter. Ter. | Web | 1. june 2013 at 14:46 | React

Tenhle článek jsem si prostě nemohla nechat ujít, protože mě hrozně zajímalo, jak jsi ho pojala. :) A musím říct, že napsané to máš pěkně, to ano.
Co se týče té fyzické stránky. Je fajn, že jsi se o tom tak rozepsala a nezůstala jen u fotografie, protože podle té bych řekla, že jsi se opravdu moc nezměnila. Musím se názorem přiklonit k Adell a napíšu, že mě zaujalo to že o svátcích hubneš a vůbec celkově mě zaujaly tvé problémy se štítnou žlázou a změny, ke kterým jsi se uchylovala. A tahle teorie, "budu se cpát, kdykoliv, čímkoliv a kdekoliv se mi opravdu líbí. :D
A co se týče té psychické změny, musím říct že jsi se opravdu změnila k lepšímu. Tvoje povaha je právě teď, v současné době skvělá a pro mě tak trochu inspirující. A souhlasím s Infinity, ty jsi krásná a skvělá holka, Nik. :3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama